کاربرد کالریمترهای آزمایشگاهی و صنعتی در صنایع غذایی

در حقیقت روش‌های زیادی برای تعیین ارزش کالری مواد غذایی وجود دارد. متداول‌ترین روش اندازه گیری کالری در مواد غذایی به اینگونه است که ابتدا کالری هر یک از عناصر (مانند پروتئین، چربی، کربوهیدرات، اتانول، اسید آلی و غیره) در مواد غذایی محاسبه شده و سپس مجموع آنها محاسبه می‌گردد. به این ترتیب ارزش کل کالری آن ماده غذایی به دست می‌آید.
در اصل، درک این موضوع بسیار آسان است. اما چگونه گرمای واقعی موجود در هر مؤلفه قابل محاسبه است؟ قبل از پاسخ دادن به این سوال، ابتدا کالری را تعریف می کنیم. یک کالری مقدار گرمای لازم برای بالا بردن دمای 1 لیتر آب به اندازه 1 درجه سانتیگراد است.
برای به دست آوردن بهترین نتیجه می توانیم از کالری سنج برای تعیین گرمای واقعی موجود در نمونه مواد غذایی استفاده کنیم. با استفاده از یک مخزن اکسیژن تحت فشار و ماده ای که مقدار کالری آن را می دانیم، می توانیم افزایش گرمای حاصل از نمونه را محاسبه کنیم.
پس از سوختن نمونه ماده غذایی، کالریمتر با توجه به گرما ایجاد شده از ماده غذای، مقدار کالری را محاسبه می‌کند. تمام عناصر تشکیل دهنده مواد غذایی سوخته و اکسیده می شوند که در این فرآیند از هیدروژن به آب، از کربن به دی اکسید کربن، از اکسیژن و ازت، اسید نیتریک تولید می‌شود و مواد معدنی اکسیده می شوند.
مقداری از ماده غذایی در کالریمتر سریعتر می سوزد. برای کنترل سرعت و فرآیند سوختن، گاهی لازم است که نمونه به صورت ویژه عمل آوری شود یا با افزودن برخی مواد قابل احتراق مانند قرص سوزاننده، کیسه سوزاننده، کپسول سوزاننده و دیگر مواد قابل احتراق استفاده شود.
از آنجا که بدن انسان مواد غذایی را مانند مخزن اکسیژن (کالریمتر) نمی سوزاند، نتایج اندازه گیری نسبتاً بیشتر است. از سوی دیگر، برخی از اجزای ماده غذایی مانند فیبرهایی که بدن هنگام هضم غذا قادر به هضم و جذب آنها نیست نیز مقداری انرژی مصرف می کنند. همچنین بخشی از کالری موجود در مواد غذایی به چربی ذخیره شده در بدن تبدیل می شود. علاوه بر این، بدن نیز هنگام کار گرمای زیادی مصرف می کند. بنابراین فرایند هضم و جذب مواد غذایی در بدن انسان بسیار پیچیده است.
برای تعیین مقدار کالری دقیق مواد غذایی سوخته شده در کالریمتر، برخی اصلاحات الزامی است.  به عنوان مثال، محققان ارزش کالری برخی غذاهای حیوانات و ضایعات حیوانات را اندازه گیری می‌کنند که از این طریق می‌توانند میزان جذب موثر کالری ماده غذایی را تعیین کنند.
کمپانی CKIC چندین مدل دستگاه برای آزمایش ارزش کالری تولید نموده است. شرکت فن آوری پیشرفته جهان به عنوان نماینده رسمی و انحصاری محصولات این کمپانی، آمادۀ ارائه اطلاعات تخصصی در این زمینه می‌باشد.